четверг, 24 октября 2019 г.

Конспект
 уроку українська мова
 в інклюзивному 2 класі

«Багато снігу - багато хліба.»

Вчитель початкових класів
 Дещенко Людмила Григорівна
Сумського НВК № 16











       


  Тема: Закріплення знань і умінь розрізняти частини мови
Мета: удосконалити вміння розрізняти частини мови за видовими ознаками, продовжувати формувати уміння ділити слова на групи, які відповідають на питання різних частин мови, працювати над побудовою словосполучень зі слів, що є різними частинами мови; закріпити уміння добирати групи спільнокореневих слів та вводити їх у речення, розвивати зв’язне мовлення; виховувати працелюбність, інтерес до вивчення мови.
Обладнання: картки, таблиці, ілюстрації.
Інтерактивні форми: «Мозковий штурм», «Очікування», «Мікрофон»
Учні з ООП – затримка розвитку. Програмовий матеріал адаптований.
Хід уроку
I.       Організація учнів до уроку:
             1.Вже дзвінок нам дав сигнал.
Працювати час настав.
То ж і ти часу не гай.
Працювати починай.
    2.Створення емоційно-сприятливого клімату:
Сидимо – спокійно
Пишемо – каліграфічно
Відповідаємо – чітко.
  3.Вправи «Очікування»
-Чого очікуєте від уроку?
-Навчитися добре визначити частини мови.
Добре навчити того, хто хоче все знати.
ІI. Перевірка домашнього завдання
1.                Картки (ООП з асистентом)
2.                 Читання речень і визначення частин мови
Зима хазяйнує у лісі.
Маленький хлопчик читає книгу.
-         Які частини мови зустрілись?
Самостійні                    Службові
Перевірка карток: якщо не згодні, плесніть в долоні.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети
Ви довели, що маєте гарні знання з теми «Частини мови», але нам потрібно ці знання закріпити.
1.Робота над помилками: щоб перевірити ненаголошений голосний треба форма: зима-зими, село-села, земля-землі
2.Каліграфічна хвилинка ( розминка для рук – все, про що говорю показую)
Щоб букви правильно писати
Хвилинку каліграфії
Нам треба розпочати
Писатиму букви рівнесенько
Щоб було красиво і гарнесенько.
Дата
Класна робота
Хх – приголосний, глухий парний, твердий
Словник (учні знаходять значення слова)
Хвилина – міра часу.
Хви-ли-на
Хвилина – годину береже.
3.Робота з таблицею: випишіть словникове слово: прикметник, дієслово.
(ООП шукають з асистентом)
- Слово на цю букву здавна знають усі, люблять і шанують його.
- Б’ють мене, товчуть, ріжуть, а я все терплю, усім добром плачу. (Хліб)
Якої частини мови найбільше? – Дієслово
4.     Робота з підручником.
-         Поговоримо про святиню – хліб.
Вправа 273. Прочитати. Про що написах В.Сухомлинський?
5.     Зоровий диктант.
Прочитайте  1 речення, запишіть з пам’яті. Визначте частини мови. Перевірте один в одного зошити.
(ОПП – розмалювати малюнок з хлібними  виробами: хліб, калач, булка, пиріг)
Випиши, якої самостійної частини мови немає в цьому реченні: прийняти, поцілувати, виявив, пройшов.
Спільнокореневі слова
 


Хліб, хлібина, хлібний
Синоніми
Хліб – коровай, паляниця, батон, житняк.
6.     Вправа «Асоціативний кущ».
                            Смачний
Пахучий                Хліб               М’який
                             Корисний
Від чого залежить врожай хліба: ґрунти, волога, поживні речовини, світло, тепло.
-Яка пора року?
Сніг, сніжок, сніговий, засніжений, засніжити
Багато снігу - багато хліба.
ІV. Домашнє завдання. С. 5, №12 (виписати і намалювати)
V.Рефлексія
. «Мікрофон»
-Чого навчилися на уроці ?
Я навчився …….

         -Чим поділитесь з батьками?

Комментариев нет:

Отправить комментарий